"Најаче јаје"

Датум: 26. April 2013 13:10 Категорија: Новости

Дана 26.04.2013. године у 11 часова испред ОШ "Јован Курсула" у Варварину одржано је такмичење "Најаче јаје" а акција је била хуманитарног карактера. Сав прикупљен новац биће уплаћен на рачун Бориса Ранковића из ОШ "Нада Поповић" у Крушевацу. Акцију су поджали ученици свих разреда али највећу бројност су показали ученици млађих разреда.
Вероучитељ школе Милош Пешић је ученицима указао на значај фарбања јаја, прославе Ускршњих празника као и на чин хуманог геста.
Акција је спроведена у организацији Вршњачког тима. Деца су потом цртала Ускршње симболу у дворишту школе.

ИОП

Датум: 25. April 2013 13:35 Категорија: Новости

Ново на сајту - погледајте секцију сајта Инклузивно образовање или кликните на следећи ЛИНК

Нови радови учитељице Данијеле Рашић

Датум: 24. April 2013 14:31 Категорија: Новости

Презентацију на тему биљке можете преузети кликом на следећу сличицу  или
Презентацију на тему животиње можете преузети кликом на следећу сличицу  или
Представа СПАСИМО ПЛАНЕТУ ОЧИСТИМО СВЕТ (По тексту Хаљина мајке земље)

За остале радове посетите секцију сајта УЧИТЕЉИ-ДАНИЈЕЛА РАШИЋ

ОБАВЕШТЕЊЕ БР. 39

Датум: 23. April 2013 14:46 Категорија: Новости

Обавештавају се ученици наше школе да ће поводом Ускршњих празника ученички парламент организовати такмичење у разбијању ускршњих јаја. Такмичење ће се одржати 26.04.2013. на платоу испред школе, за ученике од 1. до 4. разреда у 11 часова, а за ученике од 5. до 8. разреда у 12 часова.
Акција је хуманитарног карактера, а сав новац биће уплаћен на жиро-рачун Бориса Ранковића из основне школе ,,Нада Поповић“ у Крушевцу.
Сви заинтересовани се могу пријавити код наставнице физичког васпитања Сање Бошковић или код педагога школе Иване Петронијевић.
Након такмичења ученици могу присуствовати отварању изложбе ликовних радова.

Добросав Долић

Окружно такмичење из историје

Датум: 22. April 2013 14:21 Категорија: Новости

На Окружном такмичењу из историје одржаном 20.04.2013. у ОШ "Д.Обрадовић" ученици наше школе освојили су:

РЕД.БР. ИМЕ И ПРЕЗИМЕ УЧЕНИКА ПРЕДМЕТНИ НАСТАВНИК Разред ТЕСТ ПОЕНИ  РАНГ
1. Вељковић Александар Наташа Јездић 7 42 II
2. Матић Лазар Наташа Јездић 7 39 III
3. Јосифов Немања Наташа Јездић 8 59 I

Сви наведени ученици стекли су право учешћа на републичком такмичењу.

Општинско такмичење

Датум: 22. April 2013 13:32 Категорија: Новости

У суботу 20.04.2013.године одржано је Општинско такмичење "Шта знаш о саобраћају" у ОШ "Херој Мирко Томић" у Д.Крчину где је наш ученик Вељко Бранковић освојио 2. место.

Слике можете преузети на следећем линку (51,36 Mb)

Како побољшати успех ученика

Датум: 19. April 2013 13:29 Категорија: Новости

Презентацију "Како побољшати успех ученика" (pptx - PowerPoint 2007) преузмите на следећем линку, a PDF  на следећем линку.

Техничка школа Трстеник

Датум: 17. April 2013 15:41 Категорија: Новости

Прошле недеље у нашој школи одржана је презентација Техничка школе из Трстеника ученицима VIII разреда. Видео садржаје образовних профила Техничке школе у Трстенику погледајте кликом на следећу слику

Слике са школе у природи учитељице Радмиле Ђорђевић

Датум: 17. April 2013 15:04 Категорија: Новости

Слике са школе у природи у Аранђеловцу учитељице Радмиле Ђорђевић погледајте на следећем ЛИНК-у

ОБАВЕШТЕЊЕ

Датум: 17. April 2013 12:05 Категорија: Новости

Субота 20.04.2013. године наставни дан по распореду од понедељка за ученике од V до VIII разреда. Настава почиње од 07:30.