ШАХ

У уторак 21.03. одржано је општинско такмичење у шаху у СЦ ,,Темнић". Ученици су показали солидно интересовање за овај спорт, који се све чешће игра и онлајн. Пласирали су се на окружно које ће се одржати у суботу у Читлуку следећи шахисти:Сава Стојановић, 2.разред, Страхиња Вукићевић, 3.разред, Јаков Миљковић, 4.разред, Тадија Милојевић, 5.разред, Виктор Лазаревић, 5.разред, Матија Матић, 6.разред, Димитрије Стојановић, 6.разред, Јевтић Тина, 6. разред, Јевтић Теа, 6. разред, Дарко Миладиновић, 7. разред Вук Миљковић, 7. разред Анастасија Пејић, 7.разред. Њима честитамо, а Мирославу се захваљујемо што своју љубав према шаху и своје умеће несебично дели са децом.

У суботу, 25.03., док су њихови старији другари решавали тестове на пробном завршном испиту, шахисти су имали своје главоломке на окружном у Читлуку. 1.место Анастасија Пејић, 7-1 2.место, Теа Јевтић, 6-1 3.место, Јаков Миљковић, 4-1 3.место, Тадија Милојевић, 5-1 свако у својој категорији. Прва два места, девојчице у нашем случају, иду у Ниш на републичко такмичење. Браво!

Јучерашње републичко такмичење у шаху, одржано у Нишу, је међу 60-ак ученица укључило и наше две Курсулићке: Теу Јевтић и Анастасију Пејић. У таквој конкуренцији биле су у златној средини, хвала им на достојном представљању наше Школе!