Oбележен дан "Енергетске ефикасности"

Датум: 25. Februar 2013 15:42 Категорија: Новости

У оквиру дана обележавања енергетске ефикасности у петак 22.02.2013. са почетком у 18:15 у холу основне школе "Јован Курсула" на пригодан начин уз отварање ликовне изложбе и читањем литералних радова као и квизом знања обележен је 25.02.2013. дан енергетске ефикасности Општине Варварин и Основне школе. Слике ће бити накнадно објављене.
                У Спортском центру у Варварину обележен је дан "Енергетске ефикасности" 25.02.2013. Општине Варварин и Основне школе "Јован Курсула".  На свечаном скупу присуствовали су Председник општине Варварин проф. Зоран Миленковић, председник Скупштине општине Варварин Веселин Цветковић, начелник Расинског управног округа Бранко Весић, помоћници градоначелника града Крушевца Мирољуб Ћосић и Драгана Милићевић, заменик председника Општине Варварин Горан Малезић, директори основне и средње школе Добросав Долић и Драгољуб Станојевић, Љубинка Калуђеровић председник сталне конференције градова и општина, Јованка Арсић - Каришић председник централног европског форума CEDEF .

7 година енергетске ефикасности општине Варварин представила је Слађана Јевремовић - саветник за енергетску ефикасност општине Варварин одржавши презентацију присутнима.
                Ученици основних школа "Јован Курсула" из Варварина и "Јован Поповић" из Крушевца извели су пригодан програм на тему Енергетска ефикасност.

Још један успех наше каратисткиње

Датум: 20. Februar 2013 14:34 Категорија: Новости

Ана Милановић ученица 53 учествовала је на такмичењу : ''FUNAKOSHI CUP'' 2013  где је освојила II место у дисциплини "КАТА" 11 година I ниво жене. Такмичење је организовано у Трстенику 16.02.2013. године.

Исправке и допуне збирке задатака из српског језика

Датум: 18. Februar 2013 13:30 Категорија: Новости

Збирка задатака из српског језика за завршни испит у основном образовању и васпитању за школску 2012/2013. годину − исправке и допуне на следећем ЛИНК-у
Збирке можете преузети у одељку сајта  или кликом на слику

Покренут сајт Mojaposla.rs

Датум: 18. Februar 2013 13:06 Категорија: Новости

Занимања будућности – Покренут сајт Mojaposla.rs

У намери да младима олакша доношење одлуке о каријери и образовању, удружење СЕЕ ИЦТ покренуло је у оквиру пројекта Професионална оријентација у Србији  веб сајт www.mojaposla.rs који представља корисне и занимљиве информације о занимањима будућности.
Више о томе у одељку сајта ПРОФЕСИОНАЛНА ОРИЈЕНТАЦИЈА

Још једна златна и сребрна медаља на такмичењу у каратеу

Датум: 18. Februar 2013 09:30 Категорија: Новости

Марија Несторовић ученица 21 освојила је златну и сребрну медаљу на такмичењу у Каратеу у Трстенику 16.02.2013. у дисциплинама ката и договорени спаринг.

"Миличина радионица" учитељица Снежана Јосић

Датум: 18. Februar 2013 09:02 Категорија: Новости

"Миличина радионица"

Ученици 32 одељења у оквира пројекта "Миличина радионица" од перлица праве накит за добротворну продајну изложбу која ће бити одржана 8. марта.
У оквиру радионице праве се наруквице, огрлице, минђуше, шналице. Сама радионица је добила назив по девојчици Милици Мијатовић, ученици овог одељења. Она је прва кренула да ниже од перлица наруквице и дошла на идеју да новац прикупљен продајом накита оде у добротворне сврхе. Пројекат је реализован и прошле године, а сада се акција проширила, па су и остали ученици узели активно учешће. Тако да се, сем наруквица нижу и огрлице, праве минђуше и шналице.
Продаја овог накита се планира за 8. март, а сав прикупљени новац одлази као помоћ сиромашнима и болеснима.
Порука ове акције је јасна и очигледна, уз мало маште и креативности можемо помоћи другима!
Слике радионице на следећем ЛИНК-у

Обележавање Државног празника - Сретење Господње

Датум: 14. Februar 2013 15:48 Категорија: Новости

Према наставном календару за школску 2012/13 годину због обележавања Државног празника - Сретења Господњег школа неће радити у петак 15.02.2013. године.
Школа почиње са радом у понедељак 18.02.2013. по непромењеном распореду смена.

Знањем против е-насиља

Датум: 12. Februar 2013 10:47 Категорија: Новости

11.02.2013.године одржано је предавање: "Знањем против е-насиља ученицима" 81. Предавачи су били проф. информатике Марко Брајовић и полицијски инспектор Жељко Ерац. За ученике 82  предавање је у среду 13.02.2013. а за ученике 83 у четвртак 14.02.2013. године.
Презентацију погледајте на следећем ЛИНК-у

Општинско такмичење из физике 2013

Датум: 12. Februar 2013 09:56 Категорија: Новости

РЕЗУЛТАТИ СА ОПШТИНСКОГ ТАКМИЧЕЊА ИЗ .....ФИЗИКЕ.....