3 медаље у пливању

Датум: 11. Mart 2019 13:30 Категорија: Новости

Наша ученица 4/1 Татјана Живадиновић на "Копер -купу" (Copper cup) у Бору 09.03.2019. године освојила је следеће награде:

50 м краул сребро

50 м делфин сребро

100 м краул ЗЛАТООООО.

Председник Вучић обишао нови спрат на школи у Варварину

Датум: 28. Februar 2019 12:48 Категорија: Новости

24.02.2018.
Председник Републике Србије Александар Вучић после обраћања окупљеним грађанима обишао је у друштву председника општине Варварин Војкана Павића и представника локалне самоуправе, али и Братислава Гашића, директора БИА и Николе Селаковића, генералног секретара Председништва, Средњу школу Варварин и ОШ “Јован Курсула” где је средствима која је обезбедила Влада Републике Србије надограђен спрат. Ова школска зграда данас има нових 1.000 , по три кабинета са припремним просторијама и једну заједничку просторију.

Током обиласка директорка Средње школе Варварин Весна Чабрић председнику Републике поклонила је монографију Средње школе Варварин, док су ђаци ОШ “Јован Курсула”, у разговору са председником, изразили жељу да добију нове ормариће. Председник је затим позвао надлежне из протокола и рекао им да ормариће среде најкасније до првомајских празника.

Извор: Темнић инфо, линк: http://www.temnic.info/predsednik-vucic-u-varvarinu-prioriteti-vodovodna-i-putna-mreza-subvencije-domacim-firmama/

Продужетак распуста

Датум: 14. Februar 2019 17:22 Категорија: Новости

Влада Републике Србије на данашњој седници донела је препоруку свим јединицама локалне самоуправе да се распуст у основним и средњим школама продужи и следеће недеље, односно да се настава у основним и средњим школама не одржава од 18. до 24. фебруара 2019. године, и да први радни дан за основне и средње школе буде 25. фебруар 2019. године. Влада је ову препоруку донела због смањења ризика и изложености ђака вирусу грипа. Када престану разлози за прекид образовно-васпитног рада, школа ће надокнадити пропуштени рад, на начин који одреди школа, по одобрењу министра.
Извор: Министарство просвете, науке и технолошког развоја

Koнкурс МОЈИ КОРЕНИ КРАЈ МОРАВЕ

Датум: 29. Januar 2019 10:48 Категорија: Новости

Koнкурс МОЈИ КОРЕНИ КРАЈ МОРАВЕ: ЛИНК

Нова процедура за упис у први разред

Датум: 29. Januar 2019 10:43 Категорија: Новости

Нова процедура за упис у први разред: ЛИНК

1 место на баскет турниру

Датум: 26. Decembar 2018 12:20 Категорија: Новости

Наше ученице освојили су 1. место на баскет турниру 3+1 одржаног 15.12.2018. године у Смедеревској паланци.

Општинско такмичење у шаху

Датум: 26. Decembar 2018 10:50 Категорија: Новости

На општинском такмичењу у шаху наши ученици освојили су:
1. Милојевић Тадија 5 бода 1 место
2. Миладиновић Дарко 4,5 бода 2 место
3. Јевтић теа 4,5 бода 3 место

Слике на следећем линку: СЛИКЕ

"Ти одлучи"

Датум: 14. Decembar 2018 13:40 Категорија: Новости

Покрајински секретеријат за здравство припремио је 32 кратка ТВ формата, 2 ТВ спота и 8 анимираних филмова едукативног садржаја везаних за превенцију и контролу хроничних незаразних болести. Серијал ових ТВ емисија погледајте на следећем линку: "ТИ ОДЛУЧИ"

Ликовни конкурси

Датум: 28. Novembar 2018 12:58 Категорија: Новости

Ученица 5/1 Милица Вићентијевић и ученик Страхиња Живковић 2/2 освојили су 1 место на ликовном конкурсу "Октобар - месец правилне исхране" у организацији Завода за јавно здравље Крушевац 31.10.2018. године.

На следећем ликовном конкурсу "Доста су свету једне Шумарице 2018" наша ученица Милица Вићентијевић 5/1 освојила је 3 награду (у висини 8000 динара)  у организацији Спомен парка "Крагујевачки октобар" у Крагујевцу за ликовни рад на тему "Кажу да одрастем, а ја се осећам као дете", а под покровитељством Министарства културе Републике Србије и града Крагујевца 23.11.2018. године. (СЛИКЕ У НАСТАВКУ КЛИКОМ НА ДУГМЕ ПРОЧИТАЈ)

Окружно такмичење у пливању

Датум: 27. Novembar 2018 10:52 Категорија: Новости

Ученици Основне школе  "Јован Курсула" учествовали су на Окружном такмичењу у пливању одржаном 22.11.2018. године у Крушевцу и постигли следеће резултате:

1. Татјана Живадиновић 50м краул, 4 разред - 1 место (златна медаља) пласман на републичко
2. Ана Крсмановић 50м делфин, 5 разред - 1 место (златна медаља) пласман на републичко
3. Маша Спасојевић 50м леђно, 5 разред - 3 место (бронзана медаља)
4. Лука Крсмановић 50м краул, 8 разред - 2 место (сребрна медаља)
5. Никола Богдановић 50м леђно, 8 разред - 4 место
Републичко такмичење ће се одржати у Крагујевцу
Слике у наставку (кликни испод на прочитај)