Сајт и блог наставнице Драгане Максимовић

Промена смена

Датум: 27. Mart 2014 15:44 Категорија: Новости

ОБАВЕШТЕЊЕ БР.36
Од понедељка 31.03.2014. промена смена :
-за ученике од 1 до 4 разреда настава у послеподневној смени од 13:30 часова,
-а за ученике од 5 до 8 разреда настава у преподневној смени од 07:30 часова.
Датум                                                                          Директор школе
27.03.2014.                                                                Добросав Долић, проф.

Аkтивности у школској 2013/14 години у одељењу 1-1

Датум: 27. Mart 2014 15:43 Категорија: Новости

Укратко аkтивности у школској 2013/14 години у одељењу 11 учитељице Снеже Митровић .

Скајп (Skype) час

Датум: 20. Mart 2014 12:50 Категорија: Новости

21.03.2014. године одржан је Скајп час у сарадњи наше школе са ОШ "Рада Миљковић" у Јагодини. Учитељица Весна Митровић одржала је огледни час народне умотворине где је кроз драматизацију помогла ученицима да их боље схвате. У жељи да што боље сарађујемо и ученици наше школе су припремили свој час и путем скајпа "гостовали" код њих. Слике у наставку...

Школско такмичење у рецитовању

Датум: 20. Mart 2014 12:26 Категорија: Новости

18.03.2014. године је у ОШ "Јован Курсула" у Варварину одржано школско такмичење у рецитовању, на коме је учествовало 30 такмичара, ученика од првог до четвртог разреда. Трочлана комисија коју су чинили Гордана Срејић, наставник енглеског језика, Зоран Стојковић, наставник српског језика и Ивана Петронијевић, педагог школе је једногласно одлучила да на виши ранг такмичења иду: Ива Дамњановић, Николина Максимовић, Магдалена Милић, Марија Огњановић и Милан Тимотијевић.
Ученици од 5 до 8 разреда који се упућују на виши ранг такмичења: Невена Дидић, Марија Крсмановић, Тамара Бановић.

Приредба за маме ученици 1-1 разреда

Датум: 18. Mart 2014 12:27 Категорија: Новости

Поводом обележавања 8. марта ученици 11 разреда су одржали приредбу за маме са својом учитељицом Снежом Митровић. Приредбу погледајте на следећем линку  или у секцији сајта Видео-8 март.

Општинско такмичење из Биологије

Датум: 17. Mart 2014 14:42 Категорија: Новости

На Општинском такмичењу из Биологије одржаном у суботу 15.03.2014. године у ОШ "Херој Мирко Томић" у Д. Крчину ученица 8 разреда Срећковић Милица је освојила 3 место.

Р.Б. Презиме и име Разред Наставник Место
1. Срећковић Милица 8 Нолић Микица 3

Светски Дан вода 22. март

Датум: 17. Mart 2014 13:59 Категорија: Новости

Поводом светског Дана вода 22. марта ученици 2 учитеља Ненада Стојановића на часу ОЗ путем паноа послали су поруку о заштити и очувању вода. Слике у наставку текста...

Школски час посвећен погрому Срба на Косову и Метохији 17. марта 2004. године

Датум: 12. Mart 2014 16:03 Категорија: Новости

МАРТОВСКИ ПОГРОМ 2004-2014.

Десет година касније

Грађа за школски час посвећен погрому

Обележавањем десетогодишњице од мартовског погрома 2004. желимо, ко зна који пут, да скренемо пажњу међународној и домаћој јавности о некажњивости злочина над људима и баштином данас сем, ако за то не постоји интерес неких спољашњих политичких и војних центара моћи. Питање културних идентитета на Косову и Метохији у непосредној је вези с препознавањем и опредељењем аутентичних баштиника на Косову и Метохији у дужем временском периоду. Постојећи културни идентитети нису настали истовремено. Сходно томе, статус баштиника условљен је конкретним стваралаштвом народа који су живели и данас живе на Косову и Метохији. Српски народ и Српска православна црква баштине најбројније и најзначајније културно наслеђе и оно је недељиво по било ком основу. Када је реч о албанском културном наслеђу неизбежно се намеће питање да ли је албанска етничка заједница баштиник свеукупног културног наслеђа исламске провенијенције? Ако отоманско културно наслеђе на Косову и Метохији датира пре досељавања албанског становништва на те просторе и ако се зна да је процес исламизације текао поступно, оправдано је поставити питање – да ли албанско становништно може бити баштиник отоманског културног наслеђа чак и када су, после примања ислама, за верске обреде користили већ постојеће отоманске богомоље? И није реч само о верским објектима.

Образовни филм за Дечији васкршњи сабор 2014

Датум: 11. Mart 2014 12:22 Категорија: Новости

Учитељице : Данијела Мишковић и Данијела Рашић.
кликни на сличицу да погледаш филм