Bigz školstvo - saopštenje za javnost 17.3.2020

Датум: 17. Mart 2020 18:23 Категорија: Новости

Поштовани,
Због тренутне епидемиолошке ситуације у нашој земљи, а у намери да подржимо образовно-васпитни рад и учење на даљину, обавештавамо вас да је БИГЗ школство за све школе у Србији обезбедило бесплатно коришћење дигиталних уџбеника на интерактивној платформи MozaBook.

Kreativni centar

Датум: 17. Mart 2020 14:50 Категорија: Новости

Због затварања школа, Креативни центар омогућио је свим заинтересованим  наставницима и ученицима без логовања бесплатно коришћење дигиталних уџбеника за лекције које су по плану и програму током дела марта и априла 2020, а уколико буде било потребе, проширићемо их садржајима и за даљи период.

Настава на даљину

Датум: 17. Mart 2020 14:19 Категорија: Новости

Поштоване директорке и директори,
Издавачке куће Кlett, Нови Логос и Фреска отварају своју платформу са дигиталним уџбеницима за бесплатно коришћење до краја школске године.
Уколико учитељи и наставници ваше школе, који предају по реформисаном програму за први, други, пети и шести разред, желе да користе платформу са дигиталним уџбеницима www.eucionica.rs потребно је да нам на мејл [email protected]  пошаљете

• податке за све ученике и наставнике који ће користити дигиталну платформу*
  • списак уџбеника које бисте желели да користите у настави, по разредима и издавачима*
*Податке достављате у форми табеле (пример попуњене табеле налази се у прилогу).
Потребно је да  сви наставници који до сада нису регистровани на е-учионици креирају свој налог. Упутство за креирање налога налази се на линку:

За сва додатна питања стојимо вам на располагању.
Можете нас контактирати на мејл [email protected] или телефон 066/810-9108.

Srdačan pozdrav,

Description: cid:image001.jpg@01CFE4A5.6EDE4170 Izdavačka kuća Klett d.o.o./Klett Publishing house Ltd.
Maršala Birjuzova 3-5/IV
Belgrade, Serbia
   t: +381 11 3348 384, f:+381 11 3348 385

Пример попуњеног обрасца: ЛИНК

Настава на даљину

Датум: 17. Mart 2020 14:17 Категорија: Новости

Poštovani

Zbog vanredne situacije IK Gerundijum besplatno ustupa na korišćenje
svoju LMS platformu za učenje na daljinu. Opis postupka za dobijenje
potrebnih kodova i uputstva nalaze se u prilogu.

Srdačan pozdrav
Siniša Ješić, direktor
Gerundijum
Допис: ЛИНК

Школе за 21. век - бесплатна онлајн обука за наставнике свих предмета

Датум: 17. Mart 2020 13:41 Категорија: Новости

Допис за све наставнике ШУ Крушевац : ЛИНК

Датум: 17. Mart 2020 11:27 Категорија: Новости

Предлог и упутство за рад са алатима за остваривање образовно-васпитног процеса учењем на даљину: ЛИНК

Обавештење за родитеље

Датум: 17. Mart 2020 10:55 Категорија: Новости

Обавештење за родитеље - Настава на даљину

Настава на даљину у ванредном стању

Датум: 16. Mart 2020 12:19 Категорија: Новости

Допис МПН-а :

Обавештење

Датум: 15. Mart 2020 21:31 Категорија: Новости

Због проглашења ванредног стања која је ступила на снагу вечерас 15.03.2020.године у Републици Србији обуставља се настава у школи. У току сутрашњег дана школе ће добити потребне информације и упутства за организовање наставе на даљину почевши од 17.03.2020.године.

Посебне препоруке МПН-а

Датум: 13. Mart 2020 12:43 Категорија: Новости

Министарство просвете, науке и технолошког развоја, директорима свих основних и средњих школа на територији Србије, због новонастале ситуације око корона вируса, издало је посебне препоруке које треба применити.
У њима се напомиње да је потребно:
* редовно одржавање школског простора, проветравање учионица, чишћење дворишта и учионица и редовно пражњење корпи за отпатке, користећи рукавице;
* прање и дезинфиковање подова, зидова, врата и површина клупа;
* редовно снабдевање течним сапуном тоалета, учионица и трпезарија;
* подстицање ученика на прање руку;
* препоручити ученицима и одраслима да не додирују очи, уста и нос неопраним рукама;
* не размењивати храну и не користити исте флашице за воду;
* употребљене папирне марамице и убрусе редовно одлагати у корпе за отпатке;
* планирати часове одељенског старешине у свим разредима посвећене одржавању личне хигијене и непосредног окружења, али и комуникацији која није подложна паници и ширењу непроверених информација;
* препоручити родитељима и ученицима да се одложе прославе и дружења;
* планирати активности ученичког парламента које ће подстицати ученике на редовно одржавање личне хигијене и одржавање школског простора;
* поставити препоруке о превентивним активностима на сајт школе;
* у оквиру наставних и ваннаставних активности планирати, у складу са предметном облашћу, васпитно-здравствене теме односно упознавање са путевима вирусних инфекција и информисања.
Погледати одредбе Закона о застити становнистава од заразних болести, (Сл Гласник РС бр. 15/2016), посебно део пријаве заразне болести, карантина И казнених одредби.