Наставни план и програм од 1 до 8 разреда

Датум: 14. Mart 2013 11:45 Категорија: Новости

У секцији сајта преузимање можете преузети наставне планове и програме од 1 до 8 разреда као и "УПУСТВО ЗА ОСТВАРИВАЊЕ НАСТАВЕ У ПРИРОДИ У ПРВОМ ЦИКЛУСУ ОСНОВНОГ ОБРАЗОВАЊА И ВАСПИТАЊА" и "ПРОГРАМСКЕ САДРЖАЈЕ И УПУСТВО ЗА ОСТВАРИВАЊЕ ЕКСКУРЗИЈА У ПРВОМ И ДРУГОМ ЦИКЛУСУ ОСНОВНОГ ОБРАЗОВАЊА И ВАСПИТАЊА", или на следећем линку.

Blobby volley

Датум: 12. Mart 2013 15:04 Категорија: Новости

Додата игрица је у секцији сајта "Ђачки кутак" под рб. 14. или на следећем линку

ОПШТИНСКА ТАКМИЧЕЊА

Датум: 11. Mart 2013 14:40 Категорија: Новости

Резултате са Општинских такмичења ученика наше школе погледајте у секцији сајта Такмичења или на следећем линку .

Промена смена

Датум: 01. Mart 2013 13:13 Категорија: Новости

Обавештавају се ученици и наставници ОШ "Јован Курсула" Варварин да ће се од понедељка 04.03.2013. променити смене тако да ће настава за ученике од 1 до 4 разреда почети у 13:00 часова а за ученике од 5 до 8 разреда настава почиње у 07:30.

Општинско такмичење из математике

Датум: 26. Februar 2013 14:15 Категорија: Новости

У суботу 02.03.2013. године са почетком у 10:00 часова одржаће се Општинско такмичење из математике. Долазак ученика такмичара најкасније до 09:15 часова.

Oбележен дан "Енергетске ефикасности"

Датум: 25. Februar 2013 15:42 Категорија: Новости

У оквиру дана обележавања енергетске ефикасности у петак 22.02.2013. са почетком у 18:15 у холу основне школе "Јован Курсула" на пригодан начин уз отварање ликовне изложбе и читањем литералних радова као и квизом знања обележен је 25.02.2013. дан енергетске ефикасности Општине Варварин и Основне школе. Слике ће бити накнадно објављене.
                У Спортском центру у Варварину обележен је дан "Енергетске ефикасности" 25.02.2013. Општине Варварин и Основне школе "Јован Курсула".  На свечаном скупу присуствовали су Председник општине Варварин проф. Зоран Миленковић, председник Скупштине општине Варварин Веселин Цветковић, начелник Расинског управног округа Бранко Весић, помоћници градоначелника града Крушевца Мирољуб Ћосић и Драгана Милићевић, заменик председника Општине Варварин Горан Малезић, директори основне и средње школе Добросав Долић и Драгољуб Станојевић, Љубинка Калуђеровић председник сталне конференције градова и општина, Јованка Арсић - Каришић председник централног европског форума CEDEF .

7 година енергетске ефикасности општине Варварин представила је Слађана Јевремовић - саветник за енергетску ефикасност општине Варварин одржавши презентацију присутнима.
                Ученици основних школа "Јован Курсула" из Варварина и "Јован Поповић" из Крушевца извели су пригодан програм на тему Енергетска ефикасност.

Још један успех наше каратисткиње

Датум: 20. Februar 2013 14:34 Категорија: Новости

Ана Милановић ученица 53 учествовала је на такмичењу : ''FUNAKOSHI CUP'' 2013  где је освојила II место у дисциплини "КАТА" 11 година I ниво жене. Такмичење је организовано у Трстенику 16.02.2013. године.

Исправке и допуне збирке задатака из српског језика

Датум: 18. Februar 2013 13:30 Категорија: Новости

Збирка задатака из српског језика за завршни испит у основном образовању и васпитању за школску 2012/2013. годину − исправке и допуне на следећем ЛИНК-у
Збирке можете преузети у одељку сајта  или кликом на слику

Покренут сајт Mojaposla.rs

Датум: 18. Februar 2013 13:06 Категорија: Новости

Занимања будућности – Покренут сајт Mojaposla.rs

У намери да младима олакша доношење одлуке о каријери и образовању, удружење СЕЕ ИЦТ покренуло је у оквиру пројекта Професионална оријентација у Србији  веб сајт www.mojaposla.rs који представља корисне и занимљиве информације о занимањима будућности.
Више о томе у одељку сајта ПРОФЕСИОНАЛНА ОРИЈЕНТАЦИЈА

Још једна златна и сребрна медаља на такмичењу у каратеу

Датум: 18. Februar 2013 09:30 Категорија: Новости

Марија Несторовић ученица 21 освојила је златну и сребрну медаљу на такмичењу у Каратеу у Трстенику 16.02.2013. у дисциплинама ката и договорени спаринг.