Хуманитарна акција за малу Петру

Датум: 09. Mart 2015 14:41 Категорија: Новости

Фондација "Чувари мира" из Крушевца покренула је хуманитарну акцију у циљу пружања помоћи Петри Цветковић (узраста 3 године) која је недавно оперисана због ретког облика тумора и чије здравствено стање захтева предузимање још једног хирушког захвата. Наша школа се придружила овој хуманитарној акцији и поводом тога је организована приредба на којој су учествовали ученици 62 разреда са својом разредном Горданом Срејић где су се прикупљали добровољни прилози посетиоца ове манифестације и где је прикупљено 20.000,00 динара.

Стрељаштво

Датум: 05. Mart 2015 14:44 Категорија: Новости

Општинско такмичење у стрељаштву одржано 05.03.2015. године у ОШ "Херој Мирко Томић" у Д.Крчину. Слике у галерији сајта или на следећем линку: СЛИКЕ

Стратешко планирање развоја школа

Датум: 04. Mart 2015 15:31 Категорија: Новости

Концепт развојног планирања је заступљен у готово свим државама западне Европе, још од 90-их година. Школе су се укључивала у процес да би уписале што већи број ученика, да би унапредиле сарадњу са окружењем, изједначиле услове школовања за сву децу. Наставници су постали професионално оснажени и обезбедили атмосферу подстицајну за учење и рад.

Промена парадигме у образовању - Кен Робинсон

Датум: 04. Mart 2015 15:28 Категорија: Новости

Анимација Кена Робинсона, светски познатог експерта за образовање и креативност.
Више информација о њему погледајте на сајту: http://www.sirkenrobinson.com

3 COPPER CUP

Датум: 02. Mart 2015 14:06 Категорија: Новости

Лука Крсмановић ученик 42 наше школе учествовао је на 3 COPPER CUP-у 28.02.2015. у Бору и освојио 4 злата: 200м - кроул, 100м - кроул, 100м - леђа и 4 x 50 штафета. На овом такмичењу је учествовала и ученица 11Ана Крсмановић и освојила бронзану медаљу. Слике у наставку текста....

МАТЕМАТИЧКО ЧУДО КОЈЕ НИКО НИЈЕ ПРИМЕТИО

Датум: 02. Mart 2015 13:51 Категорија: Новости

Пажљиво погледајте шта Хомер Симпсон ради, бићете шокирани
ПОП КУЛТУРА10:22, 02.03.2015.
У епозоди Симпсонових из 1998. The Wizard of Evergreen Terrace Хомер Симпсон је постао научник и видимо
га  испред табле на којој је исписана компликована једначина

Када следећи пут Хомер Симпсон стане испред табле са формулама и једначинама, обратите пажњу – можда
смо сведоци открића које ће научницима постати познато кроз једну или две деценије.

У епозоди “Симпсонових” из 1998. “The Wizard of Evergreen Terrace” Хомер Симпсон је постао научник и
видимо га испред табле на којој је исписана компликована једначина.
“Та формула предвиђа масу Хигсовог бозона. Наиме, ако израчунате једначину са табле, добићете масу
Хигсовог бозона која је само мало већа него што износи права нано маса Хигсовог бозона. То је невероватно,
али тако је – Хомер је 14 година био испред правих научника”
каже Сајмон Синг, аутор књиге "The Simpsons and their Mathematical Secrets".
“Симпсонови” су вероватно “најматематичкија” серија која се емитује на ТВ-у, с обзиром на то да већина
сценариста која ради на цртаћу су заправо математичари, па не чуди зашто ово није први пут да се у серији
помињу једначине, формуле и бројеве. Искрено се надам да би овај апсект “Симпсонових” могао инспирисати
и охрабрити тинејџере који су склони математици” заклучује Синг.
(Б92)
извор: www.kurir.rs

Такмичење у пливању

Датум: 26. Februar 2015 13:25 Категорија: Новости

Никола Богдановић , ученик 42 разреда наше школе је 21.02.2015. године учествовао је на такмичењу у пливању , које је одржано у Кончареву и освојио 3. место на 50м прсно и 2. место на штафети. Слике у наставку текста..

Књижевна олимпијада - општинско такмичење из српског језика

Датум: 23. Februar 2015 13:53 Категорија: Новости

Општинско такмичење из српског језика одржано 22.02.2015. године у ОШ "Свети Сава" у Бачини:

Презиме и име Разред Награда Бр. поена
Савић Оливера 8 1 20
Сврзић Ивана 7 2 17
Крсмановић Марија 7 2 17

Општинско такмичење из хемије

Датум: 23. Februar 2015 13:45 Категорија: Новости

Општинско такмичење из хемије одржано 22.02.2015. године у ОШ "Мирко Томић" у Обрежу:

Презиме и име Разред Награда Бр. поена
Максимовић Милица 7 1 90
Пешић Теодора 7 2 87
Петковић Дарко 7 2 81
Ивковић Милош 7 3 79
Петковић Михаило 7 3 76
Сврзић Ивана 7 3 73,5

Međunarodni Dan bezbednog interneta

Датум: 10. Februar 2015 11:34 Категорија: Новости

Međunarodni Dan bezbednog interneta

DanBezbednogInterneta2015U utorak 10. februara obeležava se međunarodni Dan bezbednog interneta.
Pozivamo škole da se uključe u obeležavanje Dana bezbednog interneta, jer je cilj obeležavanja prevencija digitalnog nasilja i smanjenje zloupotrebe savremenih tehnologija.
Ovde preuzmite spisak predloga aktivnosti koje možete da sprovoditi u svojim školama i tako motivišete svoje učenike da budu aktivni u prevenciji digitalnog nasilja.