Srednjeskole.edukacija.rs

Датум: 19. Maj 2015 14:55 Категорија: Новости

Сајт који је
намењен осмацима за припрему и упис у средње школе. Сајт је потпуно
бесплатан и омогућава ђацима и родитељима боље информисање.

На сајту се могу пронаћи све средње школе у Србији, као и припрема за
малу матуру у виду онлине тестова, тренутно имамо 21 комбиновани тест из
последње збирке за припрему за малу матуру. Поред комбинованих тестова
ђаци могу да се припремају и из српског језика и књижевности као и из
математике.

Такмичење у каратеу

Датум: 18. Maj 2015 13:46 Категорија: Новости

Такмичење у каратеу одржано је у Крушевцу 16.05.2015. године, а ученица наше школе Миљана Лазовић освојила је бронзану медаљу у категорији договорени спаринг. Слика у наставку текста..

Мали календар уписних активности

Датум: 11. Maj 2015 10:15 Категорија: Новости

Лига будућих шампиона

Датум: 20. April 2015 14:46 Категорија: Новости

Наши спортисти и ученици одељења учитељице Митић Драгице 31 Петар Станковић, Андреј Лазић и Алекса Стојановић учествовали су на спортском такмичењу у Крушевцу под називом "Лига будућих спортиста" и освојили СРЕБРНЕ МЕДАЉЕ за друго место. Браво шампиони.

Слике у наставку текста... и у галерији сајта: ГАЛЕРИЈА

37. републичко такмичење из физике

Датум: 20. April 2015 13:24 Категорија: Новости

Резултати ученика наше школе са 37. републичког такмичења из физике

Р.Б. Име и презиме Наставник Број бодова Награда
VI разред
1 Александра Васић Ивана Кркић 67 3

OБАВЕШТЕЊЕ

Датум: 31. Mart 2015 12:36 Категорија: Новости

Обавештавамо ученике и наставнике наше школе да ће се у понедељак и уторак 6. и 7. априла одржати ускршња изложба ђачких радова. Том приликом ови радови ће моћи да се купе као и колачи које ће правити ученице старијих разреда. Сав прикупљен новац ићи ће у хуманитарне сврхе.
Акцију организују: Ђачки парламент, Дечији савез и ликовна секција наше школе.
Овом приликом Вас позивам да дате свој допринос у складу са својим могућностима.
У Варварину,                                                                         Директор школе
01.04.2015.године                                                             Добросав Долић, проф.

Збирка семена

Датум: 30. Mart 2015 13:47 Категорија: Новости

Ученици одељења 53 са својом наставницом биологије Весном Кркић су у оквиру проучавања семена биљака, њихових облика, боја, величина, направили збирку семена. У сарадњи са наставницом биологије, донели су различита семена, обележили их и распоредили на паноу, који је изложен у холу школе. Збирка садржи семена житарица, махунарки, поврћа и различитих зачинских биљака.

Пролећни распуст

Датум: 30. Mart 2015 13:34 Категорија: Новости

Пролећни распуст почиње 09.04.2015. (четвртак) а завршава се 15.04.2015. године (среда). Настава почиње у четвртак 16.04.2015. године по неизмењеном распореду смена.

Здрави зуби леп осмех

Датум: 25. Mart 2015 13:43 Категорија: Новости

Гост одељења 12 у ОШ "Јован Курсула" у Варварину 16.03.2015. године на часу Здравственог васпитања , била је школска зубарка. Тема часа била је : "Здрави зуби - леп осмех". Уз угодно дружење ученици су научили шта је потребно за леп осмех и како треба правилно прати зубе.
Зубарка је прво истакла важност правилне исхране, што значи уносити што више воћа и поврћа. Нарочито за здравље зуба битне су јабуке. Избегавати слаткише пред спавање.
Потом, објаснила начин правилног прања зуба. Демонстрирала је четкицом на донетом моделу. Ученици су и сами применили знање са овог часа. Донетим пастама и четкицама прали су своје зубе.
Истакнута је и важност редовних посета стоматологу. Контроле су потребне , бар два пута годишње.
На крају часа , ученици су решавали осмосмерку . Требало је пронаћи следеће речи: зуби, паста, зубар, леп осмех, четкица, протеза.
Учитељица Снежана Јосић.
Слике на следећем линку: СЛИКЕ

Kњижевна олимпијада

Датум: 23. Mart 2015 15:42 Категорија: Новости

На окружном такмичењу "Књижевна олимпијада" ученица 81 Савић Оливера освојила је 18 поена и обезбедила пласман на републичко такмичење.