Oкружно такмичење у пливању

Датум: 28. Decembar 2015 13:03 Категорија: Новости

На окружном такмичењу у пливању одржаном 23.12.2015. у Крушевцу за ученике основних и средњих школа учешће су узели и ученици ОШ "Јован Курсула" :

Крсмановић Лука 53
Тодоровић Вељко 53
Стефановић Лука 53
Богдановић Никола 53
Бранковић Душан 53
Антић Милица 71
Бранковић Вељко 82

Милица Антић ученица 71 која је пливала краул освојила бронзану медаљу као и Тодоровић Вељко ученик 53 који је освојио бронзу у техници прсно. Вељко Бранковић ученик 82 је у техници краул заузео 2 место и пласман на републичко такмичење. Свим ученицима честитамо на оствареним резултатима, а Вељку Бранковићу желимо успешно предстојеће такмичење.
Бошковић Сања, наставница физичког васпитања. Слике у галерији сајта или на следећем линку: СЛИКЕ

Међународни пливачки митинг КУП Крагујевца

Датум: 18. Novembar 2015 13:54 Категорија: Новости

Зовем се Крсмановић Ана, ученица сам ОШ "Јован Курсула" одељење 22. Тренирам пливање од своје четврте године и учествовала сам на многим такмичењима . Имам доста медаља. На задњем такмичењу на којем сам учествовала освојила сам златну медаљу у дисциплини 100м краул и бронзану медаљу на 50м прсним стилом. Такмичење се одржало у Крагујевцу 14.11.2015. године под називом Међународни пливачки митинг - КУП Крагујевац 2015. Мој брат Лука Крсмановић ученик 53 на истом такмичењу освојијо је сребрну медаљу у категорији 50м леђно и две бронзане медаље у категорији 100м краул и штафети 4 х 50м краул.

Датум: 18. Novembar 2015 13:36 Категорија: Новости

На такмичењу у каратеу, одржаном 07.11.2015. године у Трстенику, Зорана Бошковац ученица 41 освојила је сребрну медаљу у категорији "Ката". Ученик 31 одељења Милан Тимотијевић освојио је златну, сребрну и бронзану медаљу на истом такмичењу.

Датум: 26. Oktobar 2015 14:14 Категорија: Новости

На такмичењу  у каратеу одржаном 24.10.2015. године у Љубовији ученице 41 Ивана Јовановић , Зорана Бошковац и Миљана Лазовић освојиле су по 3 златне и 3 бронзане медаље.

Радионица на првом родитељском састанку 5/3

Датум: 21. Oktobar 2015 12:39 Категорија: Новости

Радионица на првом родитељском састанку 5/3
11.09.2015. године са почетком у 17:30 часова у одељењу 5/3 одржан је родитељски састанак у виду радионице. Одељенски старешина 5/3 Маја Јовановић је организовала радионицу у циљу боље комуникације на релацији родитељ-ученик-одељенски старешина. Искуства стечена на семинарима         „ Умеће комуникације“ и „Умеће одрастања“ примењена су на родитељском састанку. Радионица је била подељена у два дела. Циљ првог дела било је искуство континуитета доживљаја родитељске улоге и начин да се родитељи опусте и не плаше јавног наступа, обзиром да је то био први родитељски састанак и да сеу се први пут сусрели са одељенским старешином. У другом делу, циљ радионице био је да се учини блиском улога родитељског стила у комуникацији  при решавању проблема са дететом. Родитељи су врло активно учествовали у радионици, икао је то била новина.
Слике у наставку текста....

Дечја недеља

Датум: 20. Oktobar 2015 10:08 Категорија: Новости

У холу школе дана 05.10.2015. године направљен је штанд на којем су били флајери са дечијим порукама намењени одраслима. Поруке су биле у складу са мотом Дечје недеље. Ученици су направили и залепили и неколико плаката на којима је била најава активности у оквиру Дечје недеље. Флајери су дељени одраслима (учитељима, наставницима, родитељима, посетиоцима школе..) у времену од 12:30 до 13:30 часова. Неке од порука су биле: ИМАМ ПРАВО ДА ЖИВИМ У СРЕЋНОЈ ПОРОДИЦИ!
СРЕЋНА ПОРОДИЦА = СРЕЋНО ДЕТЕ!
ПОДРШКА ПОРОДИЦИ - НАЈБОЉА ПОДРШКА ДЕЦИ!
МАМА РОДИ МИ СЕСТРУ ИЛ' БРАТА!
ГАЛЕРИЈА СЛИКА НА СЛЕДЕЋЕМ ЛИНКУ: СЛИКЕ

Датум: 20. Oktobar 2015 09:49 Категорија: Новости

У суботу 10. октобра 2015. године одржано је такмичење у каратеу у Сокобањи. Миљана Лазовић, ученица 41 освојила је две бронзане медаље у категоријама "Ката" и "Борба".

Општинско такмичење у малом фудбалу

Датум: 07. Oktobar 2015 14:39 Категорија: Новости

На турниру у малом фудбалу одржаном 19.09.2015. године поводом Дана школе учествовале су све школе општине Варварин, а посебни гост је била школа "Доситеј Обрадовић" из Ћићевца која је освојила 1. место.

Општинско такмичење у стоном тенису

Датум: 07. Oktobar 2015 14:37 Категорија: Новости

На Општинском такмичењу у стоном тенису одржаном 01.10.2015. године у Д. Крчину ученици наше школе освојили су:
3 место у екипној конкуренцији-дечаци Вељко Бранковић 82 и Душан Бранковић 53
3 место у екипној конкуренцији-девојчице Јована Милетић 8и Теодора Пешић 81
3 место у појединачној конкуренцији - Јована Милетић 81

Понуда семинара

Датум: 09. Septembar 2015 11:53 Категорија: Новости

Семинари "Академије Филиповић" могу се реализовати у школи доласком предавача.

Понуда електронског портфолиа за наставнике и ученике: Поштовани ,имајући у виду законску обавезу  наставника да имају свој портфолио, а самим тим и потребу школе, направили смо Електронски портфолио. У прилици смо да Вам понудимо  портфолио за наставнике и портфолио за ученике у две варијанте и то:
1. Цена портфолија од 450,00 динара месечно по наставнику, у коју улази портфолио за наставнике, портфолио за ученике као и један дводневни семинар у току школске године.
2. Цена портфолија од 150,00 динара месечно по наставнику, у коју улази портфолио за наставнике, портфолио за ученике, без семинара.