"Миличина радионица" учитељица Снежана Јосић

Датум: 18. Februar 2013 09:02 Категорија: Новости

"Миличина радионица"

Ученици 32 одељења у оквира пројекта "Миличина радионица" од перлица праве накит за добротворну продајну изложбу која ће бити одржана 8. марта.
У оквиру радионице праве се наруквице, огрлице, минђуше, шналице. Сама радионица је добила назив по девојчици Милици Мијатовић, ученици овог одељења. Она је прва кренула да ниже од перлица наруквице и дошла на идеју да новац прикупљен продајом накита оде у добротворне сврхе. Пројекат је реализован и прошле године, а сада се акција проширила, па су и остали ученици узели активно учешће. Тако да се, сем наруквица нижу и огрлице, праве минђуше и шналице.
Продаја овог накита се планира за 8. март, а сав прикупљени новац одлази као помоћ сиромашнима и болеснима.
Порука ове акције је јасна и очигледна, уз мало маште и креативности можемо помоћи другима!
Слике радионице на следећем ЛИНК-у