Препорука Министарства просвете, науке и технолошког развоја

Датум: 03. Jun 2020 15:59 Категорија: Новости

Препоручује се основним школама које су екскурзије и наставу у природи предвиделе у оквиру годишњег плана рада за школску 2019/2020. годину и у вези са тим спровеле јавну набавку, да спроведу планиране екскурзије и наставу у природи у периоду од 01.06.2020. године, а најкасније до 31.08.2020. године, поштујући мере безбедности и заштите у складу са препоруком надлежних органа и институција које су на снази у време реализације.

Како се екскурзија и настава у природи организује у складу са  Правилником o организацији и остваривању наставе у природи и екскурзије у основној школи  ("Службени гласники РС", бр. 30/2019 од 25.4.2019. године, ступио је на снагу 3.5.2019, а примењује се почев од школске 2019/2020. годинекојим су прописани и услови за извођење наставе у природи и екскурзијегде се између осталог наводи и најмањи проценат ученика одељења, односно разреда који треба да буду обухваћени екскурзијом и наставом у природи, уколико су створени услови за остваривање циљева и задатака, обавештавамо Вас о следећем:

Имајући у виду да је у периоду од 17.03.2020. године до 06.05.2020. године у Републици Србији било проглашено ванредно стање и да је прекинут непосредни образовно-васпитни рад у школама, да је ученицима у дугом периоду била ускраћена вршњачка комуникација, дружење и игра, али и боравак у природи, Министарство просвете, науке и технолошког развоја препоручује организацију екскурзија и наставе у природи и са мањим процентом ученика од прописаног.

С поштовањем,

Министарство просвете, науке и технолошког развоја