Krv život znači literarni radovi V do VIII razreda OŠ

Датум: 13. Maj 2020 16:43 Категорија: Новости

Danas, a u okviru Nedelje Crvenog krsta objavljujemo literarne radove starijih razreda osnovne škole koji su pristigli na temu “Krv život znači”. Uprkos specifičnim uslovima koji su pretili da se konkurs ne realizuje, naši saradnici iz škola, roditelji, a pre svega naši mladi autori su ipak razmišljali o davalaštvu krvi i ponešto nam i napisali. Nove generacije davalaca stasavaju, pročitajte šta oni misle, iako su još mladi da daju krv! Iz 9 sredina u Srbiji pristiglo je 27 radova, iz ukupno 18 škola, i evo kojih: Literarni radovi 5-8 OŠ OŠ “ Rajak Pavićević” Bajina Bašta OŠ “Rade Miljković” Jagodina OŠ „Boško Đuričić“ Jagodina OŠ “Isidor Bajić” Kula OŠ “Bubanjski heroji” Niš OŠ “Dušan Radović” Niš OŠ “Prva vojvođanska brigada” Novi Sad OŠ “Miodra Čajetinac Čajka” Trstenik OŠ “Rade Dodić” Trstenik OŠ “Ljubivoje Bajić” Trstenik OŠ “Dobrica Ćosić” Trstenik OŠ “Jovan Kursula” Varvarin OŠ “1. Maj” Vranje OŠ” Branislav Nušić” Vranje OŠ “Petar Kočić” Žitište OŠ “Nikola Tesla” Žitište.
Četvoro učenika naše škole dobilo je nagrade:
Emilija Filipović 5/3,
Anja Stefanović 5/3,