Наставне суботе

Датум: 06. Maj 2020 10:18 Категорија: Новости

Министарство просвете, науке и технолошког развоја, као надлежно министарство за образовање и васпитање је од тренутка од када је Влада Републике Србије одлучила да се, због тренутне епидемиолошке ситуације у земљи, привремено обустави непосредни образовно-васпитни рад у основним и средњим школама на територији Републике Србије, организовала учење путем наставе на даљину и на тај начин остварила континуитет у раду.
Паралелно са наведеним часовима од 16.03.2020. године наставници у школама реализовали су учење путем наставе на даљину и на основу својих оперативних планова.
У месецу мају, поред рада, у току радне недеље, предвиђен је рад и кроз две наставне суботе, 9. и 23.05.2020. године.
Распоред часова за те дане одређује школа, имајући у виду реализовану наставу до сада, у складу са годишњим планом рада и узимајући у обзир равномерно распоређене дане у седмици.
С поштовањем,

Министарство просвете, науке и технолошког развоја
Сектор за предшколско и основно образовање и васпитање