Пријављивање ученика са посебним способностима за пријемни испит

Датум: 31. Mart 2020 14:06 Категорија: Новости

Поштовани,

Кренули смо са предлогом плана уписа ученика у први разред средње школе за шк.2020/21.годину, међутим прекинули смо са тим. Не знамо ништа даље о образовним профилима за које се полаже пријемни испит (да ли су одобрени, ..). Надам се да,  ако има ученика који су за заинтересовани да их упишу, да ће министар дозволити ова одељења, наравно ако довољан број ученика положи пријемни испит (првенствено мислим на ИТ одељење). Видећемо даље. Очекујем дописе из Министартва. Важно је да наставници из основних школа обавесте ученике о допису (из прилога) и да сачине спискове ученика за одређене образовне профиле за које се полаже пријемни испит и да о томе обавесте Школску управу (број пријављених и за које образовне профиле). Даље ћу се договарати са директорима средњих школа.

Хвала на сарадњи.

Срдачно,