Kreativni centar

Датум: 17. Mart 2020 14:50 Категорија: Новости

Због затварања школа, Креативни центар омогућио је свим заинтересованим  наставницима и ученицима без логовања бесплатно коришћење дигиталних уџбеника за лекције које су по плану и програму током дела марта и априла 2020, а уколико буде било потребе, проширићемо их садржајима и за даљи период.

Дигитални уџбеници прате наставни план и програм који се примењује у школској 2019/2020. и засновани су на уџбеницима Креативног центра.

СВИ наставници који желе да користе комплетне верзије дигиталних уџбеника и који желе да добију кодове за све своје ученике могу се пријавити на сајту www.ekcskola.rs

Доступни су дигитални уџбеници за ученике:

-          првог разреда (Српски језик, Математика, Свет око нас)

-          другог разреда (Српски језик, Математика, Свет око нас)

-          петог разреда (Српски језик, Математика, Географија)

-          шестог разреда (Српски језик, Математика, Географија)
Наставак кликом на Прочитај више

Дигитални уџбеници се могу користити на телефону, таблету и компјутеру и нема потребе за додатном инсталацијом програма на било ком од уређаја.

У оквиру лекција дати су бројни интерактивни задаци, а поједини дигитални уџбеници садрже и провере знања. Задаци су занимљиви и разноврсни, а коришћење уџбеника је једноставно.

Од следеће школске године наша платформа омогућиће наставницима да прате и анализирају рад својих ученика кроз групни менаџмент.

Да бисте успешно креирали налог за коришћење дигиталних уџбеника, пратите следеће кораке:

1.Идите на сајт www.ekcskola.rs и одаберите опцију Региструј се.

2.Приликом регистрације потребно је да попуните сва поља и кликнете на поље Креирај налог.
(Молимо вас да запишете или запамтите своју шифру за приступ сајту. У случају да те податке изгубите, пишите нашем администратору на мејл [email protected] Немојте правити нови налог.)

3. Убрзо после регистрације стићи ће потврдни мејл с даљим корацима на адресу коју сте унели.

4. На вашу мејл адресу стићи ће обавештење пошто у наведеном року буде одобрен приступ дигиталном материјалу.

Тада можете креирати корисничке налоге за ученике.

Одаберите опцију Мој налог у горњем десном углу.
Затим кликните на поље Измена,у којем се отвара прозорза одабир разреда/предмета и број ученика за које су потребни налози и шифре.
Кликните на поље Упиши измене и ваше ће измене бити сачуване

5. Кад администратор одобри ученичке налоге, они ће се налазити у пољу Листа ученичких налога.

6. Приликом сваког следећег приступа дигиталном материјалу одаберите на сајту опцију Учитељ/Наставник/Остало и унесите своју e-mail адресу и лозинку.

Ученици се логују на почетном екрану на порталу ekcskola.rs на опцију Ученик и свако од њих уписује налог који је заједнички за све ваше ученике и шифру која се разликује за свакога од њих.

За све информације и питања о дигиталним уџбеницима можете се јавити на мејл [email protected]