Национално тестирање ученика 4 разреда ПИРЛС 2021

Датум: 11. Mart 2020 14:33 Категорија: Новости

Национално тестирање ученика 4 разреда ПИРЛС 2021 за 35 одабраних школа из Србије под покровитељством Завода за вредновање квалитета образовања и вааспитања, Института за педагошка истраживања.

Србија ће по први пут учествовати у ПИРЛС истраживању у марту 2021. године.
ПИРЛС је међународна студија која мери и упоређује трендове развоја читалачке писмености ученика четвртих разреда (узраста 10 година) и пружа земљама учесницама у истраживању јединствену прилику да прикупе међународно упоредиве податке о читалачким компетенцијама ученика у том узрасту. Такође,  овим тестирањем,  државе учеснице прикупљају податке о нивоу подстицања читања у школи и код куће, као и релевантне информације о квалитету наставе у школама.
ПИРЛС (The Progress in International Reading Literacy Study) је истраживачки пројекат Међународног удружења за евалуацију образовних постигнућа (IEA) које спроводи велике компаративне студије у образовању од 1959. године.

Још слика (кликни на прочитај)