Упис првака у школској 2019/20. години

Датум: 23. April 2019 13:15 Категорија: Новости

Упис првака у школској 2019/20години
Основне школе „Јован Курсула“,
ПOШТОВАНИ РОДИТЕЉИ БУДУЋИХ ПРВАКА!

Обавештавамо Вас да упис нове генерације првака у Основну школу “Јован Курсула” , за школску 2019/2020. годину, почиње 01. априла 2019.године
Полазак у први разред је обавезан за сву децу рођену у периоду од 01.03.2012. до 28.02.2013. године, односно за сву децу која ће до почетка школске године имати најмање 6,5 а највише 7,5 година.
Такође, након провере спремности за полазак у школу, у први разред се може уписати и дете које има од шест до шест и по година, односно деца рођена од 01.03. до 01.09.2013.год.
ПОТРЕБНА ДОКУМЕНТАЦИЈА ЗА УПИС:
-          Потврда лекара о здравственом стању детета
-          Уверење предшколске установе о завршеном предшколском програму
-          Извод из матичне књиге рођених (може Школа прибавити на основу сагласности родитеља) и
-          Пријава пребивалишта детета (може Школа прибавити на основу сагласности родитеља)
Потребно је да родитељи, приликом уписа, попуне и
                                        ПРИЈАВУ ЗА УПИС ДЕТЕТА У ПРВИ РАЗРЕД
коју могу преузети на следећем линку: ПРИЈАВА или добити лично у школи (у случају да немате инсталиран MS OFFICE пакет преузмите у PDF формату: ПРИЈАВА PDF формат .
Попуњавањем пријаве за упис детета у први разред родитељи се могу сагласити да Школа, уместо њих, прибави извод из матичне рођених и пријаву о пребивалишту детета.
Уписивање деце може се обавити сваког радног дана, код секретара школе, од 8:00 – 13:00 часова, у Варварину, улица Светог Саве бр. 6.
За сва питања и дилеме, можете нас позвати на телефон 037/788-339  или писати на: [email protected]
                                                   ДОБРО НАМ ДОШЛИ ДРАГИ ПРВАЦИ!