Професионална оријентација

Датум: 29. Novembar 2017 13:21 Категорија: Новости

Ја бирам - 25.11.2017.

ХЕМИЈСКИ ЛАБОРАНТ

Бели мантил, лабораторија, прецизност, али пре свега много формула и знања из хемије - ово су основне одлике једног од најзанимљивијих смерова у Техничкој школи Павле Савић у Новом Саду. Шта је посао хемијског лаборанта, да ли може да се нађе посао и након завршене средње школе, за које се факултете опредељују матуранти овог смера - једна је од тема новог издања емисије Ја бирам.  Матуранткиња Мила, решавајући задатке са мале матуре, покушаће да сазна шта је то еуглена и може ли "то" уопште да дише. Професор историје Зоран Хорватов подсетиће гледаоце и мале матуранте на последицу насиља дахија у Београдском пашалуку, док ће нас професор Бранислав Минчић подсетити основа у вези са правописом и оним чувеним непостојаним А.

А да време проведено на улици може бити и корисно, увериће нас пред крај емисије четири сјајна момка и једна Даница.

У улози матуранткиње: Мила Пајић
Уредница емисије: Весна Коња