Завршни испит из математике

Датум: 18. Jun 2013 09:16 Категорија: Новости

Ученици осмих разреда данас полажу тест из математике, а почетак израде теста заказан jе за 10 сати и траjаће 120 минута.
Mинистар просвете, науке и технолошког развоjа проф. Жарко Oбрадовић, петнаест минута пре почетка тестирања у 9. 45 сати у директном преносу на првом програму РTС-а и првом програму Радио Београда, извући ће jедну од три могуће комбинациjе теста из математике.
Mинистар Oбрадовић у 11.45 посетиће OШ "Владислав Рибникар" у Београду и разговарати са ученицима осмог разреда коjи тог дана полажу тест из математике.
Ученици не могу да "падну" на малоj матури, али треба да имаjу што више поена, jер тако повећаваjу шансу да упишу жељену школу.
Oсми разред завршава 70.385 ђака и ове године малу матуру први пут полаже и око 1.200 одраслих полазника програма "Друга шанса".
Прелиминарни резултати завршног испита биће обjављени 21. jуна, коначни 25. jуна, а упис ученика у првом кругу предвиђен jе за 8. и 9. jул.
Други уписни круг на преосталим слободним местима почиње 9. jула и траjе до 12. jула.
У средњим школама има скоро 80.000 места, око 10.000 више него што jе осмака.