Финале Државног првенства у ватерполу

Датум: 09. April 2013 15:14 Категорија: Новости

У организацији ВК "Расина" на затвореним базенима крушевачког Спортског центра, у недељу 07.04.2013. године одржано је финале Државног првенства у ватерполу за такмичарску категорију до 12 година (2001. и млађи).

За злато, звање победника Државног првенства бориле су се 6 екипе: домаћин ВК Расина, ВК Црвена Звезда, ВК Војводина, ВК Младост из Панчева и ВК Београд. Млади ватерполисти су показали изврстан ватерполо, спортско понашање на терену, атрактивну игру, дисциплину, квалитет, снагу, вољу и мотивацију на чему им, сасвим оправдано, могу позавидети и ватерполисти вишег ранга. Приказан је завидан ниво ватерполо мајсторија појединих талената, а и екипа у целини. Крушевачке хоботнице, односно ВК Расина однеле су убедљиву победу и сасвим заслужно донеле злато свом клубу.
Резултати:
1.коло: Расина-Војводина 8:7
2.коло: Расина-Младост 5:2
3.коло: Београд-Расина 4:6
4.коло: Црвена Звезда-Расина 3:4
5.коло: Расина-Партизан 6:4
Пласман: Расина 15 бодова, Партизан 10, Војводина 7, Ц. Звезда 4, Младост 3 и Београд 3.
Наш ученик Бранковић Вељко 5са златном медаљом на следећој слици