Билогија

Еколошка секција-Светски дан вода.

Наша школа је обележила 22.март Светски дан вода. Том приликом ученици 7/1 разреда : Стефан Богдановић, Стефан Јосифов, Ђурађ Матић, Валентина Стојановић, Адријана Тричковић уредили су пано на спрату школе, где су приказали значај воде за човека и друга жива бића и начине угрожавања вода у природи, као и мере заштите.
Слике: ЛИНК

Еколошка секција - отпад и рециклажа

Еколошка секција наше школе је месец фебруар посветила теми отпад и рециклажа. У оквиру тога је одржана презентација - Рециклажа није бламажа , ученицима 4 и 1 разреда, коју су представиле учитељице Данијела Мишковић, Снежана Митровић и Снежана Јосић. Такође презентацију је приредио и одржао и ученик 7/1 Лука Вићентијевић који је у сарадњи са наставницом биологије Весном Кркић и својим другарима објаснио значај рециклаже и начине рециклирања отпада.

Eколошка секција

У нашој школи је од септембра текуће школске године почела са радом "Еколошка секција". Септембар је протекао у прављењу плана и активности којима ће се ученици бавити током похађања секције.
У октобру је у оквиру обележавања "Дечје недеље" одржана изложба кућних љубимаца и то 4. октобра на Светски дан заштите животиња , па су ученици 7 и 4 разреда урадили паное везане за угрожене и ретке животиње , а ученици 4 разреда угрожене и ретке биљке.
На дечијем вашару 5. октобра су ученици 1.разреда изложили штанд здраве хране и на тај начин дали допринос обележавању Светског дана хране који се обележава 16. октобра. Панои и цртежи ученика као и фотографије са одржаних манифестација изложене су у приземљу и на спрату школе - Еколошки кутак.
Ученик 7 разреда Милош Веселиновић дао је допринос изучавању предака данашњег човека тако што је направио филм и презентацију где показује како су изгледали наши преци, што је презентовао на часу биологије.
Учитељица: Даца Рашић, Данијела Мишковић, Снежана Јосић, Снежана Митровић
Наставници: Весна Кркић, Марко Брајовић
ВИДЕО: ЛИНК
ПРЕЗЕНТАЦИЈА:ЛИНК

Гмизавци

На часовима Биологије у оквиру изучавања разноврсности гмизаваца ученици 6 разреда су одрадили паное на којима су приказали данашње гмизавце (корњаче, гуштере, змије, крокодиле, туатаре), њихову грађу, изглед и занимљивости везане за ове животиње. Радови су изложени на паноима учионица.

Наставница Весна Кркић

СЛИКЕ: ЛИНК

Ученици 6 разреда су на часовима Биологије у оквиру изучавања разноврсности птица дали свој допринос тако што су одрадили презентације  и паное везане за разноврсност птица и презентовали на часу радећи по групама.

Линкови за презентације:
  1. птице Лука Крсмановић,Немања Стојановић,Наташа Ђурђевић,Ива Дамњановић,Наташа Филиповић
  2. папагаји Милош Веселиновић
  3. птице Душан Јездић, Милан Маринковић
  4. птице Лука Вићентијевић,Марко Величковић,Илија Чабрић,Алекса Комљеновић,Иван Јовановић
  5. птице нелетачице Стефан Јосифов,Стефан Богдановић,Ђурађ Матић
  6. ПТИЦЕ НЕЛЕТАЧИЦЕ Јевдосић Никола
  7. птице Никола Јовановић, Никола Богдановић,Марија Несторовић,Вељко Тодоровић,Александар Хајдуковић
  8. птице Вељко Кркић
  9. птице Лолита Матић, Адријана Тричковић, Јована Митровић, Валентина Стојановић, Николина Живановић, Емилија Тодоровић
  10. птице Душан Бранковић,Андреа Илић,Теодора Цветковић,Лука Стефановић

Ученици 7/1 разреда у сарадњи са наставницом Весном Кркић на часовима биологије у оквиру наставне јединице "Правилна исхрана и последице неправилне исхране" направили паное на којима су приказали пирамиде исхране и указали на поремећаје који могу да се јаве ако се неправилно хранимо и не уносимо довољно калорија односно уносимо превише калорија. Слике: ЛИНК

Збирка биљака

Датум: 10. Oktobar 2016 12:19 Категорија: Новости

Ученици 6 разреда су представили збирку биљака у холу на спрату школе коју су урадили на часовима биологије (при завршетку 5 разреда) у оквиру наставне јединице - Израда школске хербаријумске збирке са својом наставницом билогије Весном Кркић и тако дали допринос обележавању Дечје недеље. Слике на следећем линку: СЛИКЕ

Израда школске збирке инсеката

Датум: 14. Jun 2016 16:50 Категорија: Новости

Ученици 6 разреда су на часовима биологије направили збирку инсеката у оквиру наставне јединице - Израда школске збирке инсеката

Ученици шестог разреда су на часовима биологије у оквиру наставне јединице -Гмизавци и изумрли гмизавци- дали свој допринос тако што су припремили паное са занимљивостима везаним за ове животиње,који су изложени  на спрату школе.
Галерија слика: ЛИНК

Презентације наших ученика из Биологије можете погледати на следећим линковима:

Климатске промене

Климатске промене 2

Климатске промене 3 - Јелена Томић 8-1

Црвене књиге флоре и фауне

Систем жлезда са унутрашњим учењем