IX Школске олимпијске игре

I
X Олимпијске спортске игре ученика Републике Србије - Сремска Митровица 09-15.05.2012.г.

И ове, као и сваке претходне 4 године одржане су Олимпијске спортске игре ученика Србије. На овом најмасовнијем и најзначајнијем спортском догађају, ученици наше школе су узели учешће у спортским играма - малом фудбалу и уз изузетно јаку конкуренцију освојили VIII место. Тиме су остварили и најбољи резултат из физичког васпитања у историји школе.

Такмичење је одржано 10.и 11.05.2012.г.

Ученици су у А групи предтакмичења 10.05.2012.г. играли са ОШ "Карађође" из Београда и ОШ "Свети Сава" из Бајине Баште. 11.05.2012.г. борили су се за коначан пласман. Победом над "Црвенком" из Куле и поразом од Косовске Митровице освојили су VIII место.

Екипа која је представљала нашу школу чине ученици VIII разреда
- Драган Антић - капитен
- Филип Филиповић
- Милош Ђукић
- Далибор Симоновић
- Марко Кљајић
- Немања Дивнић
- Далибор Минић - голман
- Јован Јовановић – голман

и VII разреда

- Петар Карић.

Професори физичког васпитања:
- Сања Бошковић
- Снежана Васић

Кроз припреме за ово такмичење ученици су научили шта је фер-плеј, тимски рад, солидарност, одговорност и дисциплина и својим радом дали пример и људима у својој околини.

На школској олимпијади промовисан је значај физичке активности и бављења спортом у формирању здравих навика и стварању спортско активне нације.

За више информација прочитај овде.