Атлетика

На окружном такмичењу из атлетике које је одржано 14.04.2016. године у Крушевцу нашу школу представљала је следећа екипа:
- Иван Јоваџић 81- 100м + штафета,
- Никола Петровић 83 - 300м + штафета,
- Филип Тодоровић 83 - 800м,
- Стефан Матић 81- штафета,
- Немања Марковић 83- штафета,
- Михаило Петковић 82- кугла,
- Никола Милановић 83- скок у даљ,
- Милош Брзић 83- скок у вис.
Наши представници освојили су 4. место у екипном такмичењу, а у појединачној конкуренцији су се такмичили Н. Петровић-300м; Ф. Тодоровић са изваредним резултатима 2:37:00, Михаило Петковић - 10,10м и Милош Брзић - 145цм.
Такмичење је одржано уз присуство бројних такмичара и посматрача. Овај спектакл повремено су кварили налети кише. И поред лоших временских прилика ученици нису губили наду и жељу да у још некој дисциплини однесу победу.
Фаворит екипе а и свих скакача у вис је био Милош Брзић, момак који је својим талентом предњачио у читавој групи. "Нажалост" влажна подлога зауставила је Милоша на 145цм.
С обзиром да школа нема доскочишта, бициклистичке стазе итд сви ученици су се одлично снашли са професионалном опремом као и техником скокова.
И овај пут су ученици показали свестраност и својом заинтересованошћу потврдили да је атлетика краљица спортова. СЛИКЕ: ГАЛЕРИЈА
Сања Бошковић

Општинско првенство из атлетике (Школски спорт Србије и Савез за школски спорт општине Варварин):
ОШ "Јован Курсула" Варварин 1 место у атлетици,
ОШ "Јован Курсула" Варварин 1 место у 100*4 пионири