Такмичење у пливању 2015-16

На другом међународном пливачком митингу "Дубочица куп" одржаном 21.05.2016. учествовало је 24 пливачка клуба из Србије, Македоније и Бугарске. Наш ученик Лука Крсмановић 5/3 учествовао је у 5 различитих дисциплина и освојио: 50м леђа, 100м леђа и 200м краул златна медаља; 50м краул и 100м краул сребрна медаља. Реултате ткмичења погледајте и на "Пливачком савезу Србије": ЛИНК

На окружном такмичењу у пливању одржаном 23.12.2015. у Крушевцу за ученике основних и средњих школа учешће су узели и ученици ОШ "Јован Курсула" :

Крсмановић Лука 53
Тодоровић Вељко 53
Стефановић Лука 53
Богдановић Никола 53
Бранковић Душан 53
Антић Милица 71
Бранковић Вељко 82

Милица Антић ученица 71 која је пливала краул освојила бронзану медаљу као и Тодоровић Вељко ученик 5који је освојио бронзу у техници прсно. Вељко Бранковић ученик 82 је у техници краул заузео 2 место и пласман на републичко такмичење. Свим ученицима честитамо на оствареним резултатима, а Вељку Бранковићу желимо успешно предстојеће такмичење.
Бошковић Сања, наставница физичког васпитања.

Зовем се Крсмановић Ана, ученица сам ОШ "Јован Курсула" одељење 22. Тренирам пливање од своје четврте године и учествовала сам на многим такмичењима . Имам доста медаља. На задњем такмичењу на којем сам учествовала освојила сам златну медаљу у дисциплини 100м краул и бронзану медаљу на 50м прсним стилом. Такмичење се одржало у Крагујевцу 14.11.2015. године под називом Међународни пливачки митинг - КУП Крагујевац 2015. Мој брат Лука Крсмановић ученик 53 на истом такмичењу освојијо је сребрну медаљу у категорији 50м леђно и две бронзане медаље у категорији 100м краул и штафети 4 х 50м краул.