Такмичење у каратеу

У суботу 14.05.2016. године у Нишу одржано је такмичење у каратеу. Ученице 4-1 Ивана Јовановић, Зорана Бошковац и Миљана Лазовић освојиле су 4 медаље, 2 сребрне и 2 бронзане. Ивана Јовановић освојила је сребрну медаљу у категорији "Кате" , Миљана Лазовић освојила сребрну медаљу у категорији "Борбе". Зорана Бошковац освојила је 2 бронзане медаље у категорији "Ката" и "Борбе".

Зовем се Марија Огњановић и ученица сам трећег  разреда ОШ "Јован Курсула"  Варварин - подручно одељење Горњи Катун. Тренирам карате 2 године и веома сам успешна у томе јер сам до сада освојила 29 медаља. На последњем такмичењу одржаном у Трстенику 09.04.2016. године освојила сам 2 залатне и 1 сребрну медаљу. На основу постигнутих резултата  изборила сам се за место у репрезентацији Србије и учешће на такмичењу Европског првенства које ће се одржати 21.05.2016. године у Нишу. Тренер Марко Томић.

На такмичењу у каратеу, одржаном 07.11.2015. године у Трстенику, Зорана Бошковац ученица 41 освојила је сребрну медаљу у категорији "Ката". Ученик 31 одељења Милан Тимотијевић освојио је златну, сребрну и бронзану медаљу на истом такмичењу.

На такмичењу  у каратеу одржаном 24.10.2015. године у Љубовији ученице 41 Ивана Јовановић , Зорана Бошковац и Миљана Лазовић освојиле су по 3 златне и 3 бронзане медаље.

У суботу 10. октобра 2015. године одржано је такмичење у каратеу у Сокобањи. Миљана Лазовић, ученица 41 освојила је две бронзане медаље у категоријама "Ката" и "Борба".