Такмичења у пливању

ОШ "Joван Курсула" се може поносно похвалити својим ученицима који су постигли завидне резултате на различитим такмичењима у земљи и иностранству. Недавно су ови ученици учествовали у такмичењу "Алфа куп Јагодина 2013." одржаном у Кончаревуи освојили бројне награде. Вељко Тодоровић, "злато и бронзу", Никола Богдановић "сребро" , Лука Крсмановић , две "бронзе". На окружном такмичењу у пливању, одржаном у Крушевцу 3. место освојили су Вељко Тодоровић, Душан Бранковић, Лука Крсмановић. Лука Стефановић и Милица Антић  су освојили 2. место, чиме су обезбедили пласман на државно такмичење.

3 место на окружном такмичењу у пливању

Вељко Тодоровић ученик трећег разреда ОШ "Јован Курсула" у Варварину бранио је име своје школе на окружном такмичењу у пливању, одржаном у Крушевцу на коме је освојио треће место. Као и већина његових другара Вељко воли спорт. Са 7 година је почео да тренира пливање у П.К. "Јагодина". Уз пуно труда и тренинга постигао је бројне резултате. Учествовао је на многим такмичењима на којима је освојио 17 медаља и то: 7 златних , 1 сребруну и 9 бронзаних. Са 8 година учествовао је на такмичењу у Румунији где је освојио 3 место такмичећи се прсним стилом. Када има више слободног времена за време распуста Вељко иде и на тренинге фудбала. Са својим друговима из клуба ОФК "Морава" учествовао је на турниру у Александровцу и освојио бронзану медаљу.