Енергетска ефикасност

Дан енергетске ефикасности општине Варварин

Датум: 26. Februar 2014 13:24 Категорија: Новости

Дана 24.02.2014. године обележен је дан енергетске ефикасности општине Варварин а поздравни говор одржали су председник наше Општине проф. Зоран Миленковић, Миодраг Глушевић СКГО, Улф Хедин - представник Општине Векшо из Шведске. Након кратког прегледа активности наше општине на путу енергетске ефикасности од стране Слађане Јевремовић саветника за енергетску ефикасност Општине Варварин уследило је представљање нацрта модела енергетских акционих планова за мале, средње и мале општине. Потом су наши посетиоци обишли котларницу Спортског центра "Темнић" и видели савремени котао за грејање на пелет. Након тога наши ученици су одржали пригодан програм где су представили своје виђење енергетске ефикасности кроз PowerPoint презентације и литералне радове које можете погледати на следећим линковима:
1. Алтернативни извори електричне енергије, ученика Марије Благојевић 8-2 и Вељка Максимовића 8-2 ,
2. Енергетска ефикасност - алтернативни извори енергије , ученице Анђелије Васић 8-1,
3. Енергија , Анђелија Васић,
4. Енергетска ефикасност, Анита Срејић,
5. Сијалица , Сања Шишковић,
6. Штедимо струју , Анђела Петронијевић,
као и радова на енглеском језику:
1. Energy,
2. Energy efficiency,
3. Energy advice,
4. Energy 1,
5. Save the electricity,
6. The lightbuld.

Штедљиве куће

Поводом дана обележавања "Енергетске ефикасности" 25.02.2013. године Општине Варварин и Основне школе наши ученици су одрадили презентацију на тему Енергетска ефикасност . Презентацију погледајте на следећем  линку ПДФ или линку ППТХ
Обележавање дана енергетске ефикасности на следећем линку